קצת עלי

קובי אלירז, 52, נשוי לרחלי, ואב לשישה ילדים.

קובי נולד בירושלים, וגדל בפתח תקוה, בצעירותו למד במדרשיית נועם, ולאחר מכן בישיבת שבי חברון, ומכללת הרצוג. בשירותו הצבאי שירת כלוחם בגולני בסדיר ובמילואים וכמ"מ, כמ״פ וכקצין הדרכת לוחמה, בגדוד 7114 של חטיבת בנימין, קובי משרת במילואים מזה 3 עשורים וממשיך את שרותו בהתנדבות גם בימים אלו.

לאחר הצבא, הוא ניהל את מחלקת מפעלים בבני עקיבא. וב-2001, התחיל לעבוד כמזכיר פנים בישוב עלי.

לאחר ההתנתקות, מונה מטעם משרד השיכון כסמנכ״ל האחראי ליישוב מחדש של תושבי גוש קטיף בחבל לכיש. במסגרת תפקיד זה, הוביל את מהלך ההקמה של הישובים בחבל, וסייע לעקורים במגוון תחומים.

בשנת 2007, התמודד על ראשות הוועד המקומי בעלי, וזכה בבחירות. כך, במשך 8 שנים, שימש כיו"ר הוועד המקומי בישוב, והוביל מהלכים רבים לחיזוק הישוב, שדרוג המבנה הארגוני שלו והובלת וועד פעיל שקידם את הישוב באופן משמעותי. בשנים אלו, עברה עלי תהליך של יציאה מחובות, לישוב משגשג ומוביל כלכלית, חברתית וברמה ההתיישבותית, המשמש מודל לחיקוי לישובים רבים.

במהלך תקופה זו, כיהן במקביל גם כיו"ר 'אמנה', תפקיד אליו נבחר ע"י כלל מזכירויות הישובים ביו״ש.

בחמשת השנים לאחר מכן, שימש כיועץ שר הבטחון לענייני התיישבות, תחת שרי הבטחון בוגי יעלון, אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו. מאוחר יותר מונה ע"י בנט כפרוייקטור הממונה במלחמה על שטחי C. בשנים אלו, הוביל את מדיניות משרד הבטחון בפיתוח, והרחבת והגנת הישובים ביו"ש, וייצג את עמדת המדינה לטובת ההתיישבות בבג'צים התיישבותיים רבים וביניהם (רק בבנימין): מגרון, כרם רעים, עדי עד, עמיחי, עפרה, מצפה דני, היובל, חרשה, גבעת הרואה, גבעת אח״י ומצפה כרמים.

היה מעורב בהקמה של הישוב עמיחי, וחתום על קידומם של 35 אלף יחידות דיור ביו״ש. הוביל את דגל המאבק ב׳חאן אל אחמר׳ וכן היה ראשון מובילי העוררות המערכתית והציבורית על מהלך ההשתלטות הפלסטינית החד צדדית על שטחי c.

בנוסף היה שותף בהחלטות ממשלה שונות הקשורות להתיישבות, בוועדת ההסדרה שניסתה בכל מאודה להסדיר את כלל ההתיישבות לרבות כלל ההתיישבות הצעירה והחוות.

ב 4 שנים האחרונות שותף בחברת המיישבים עם שותפו עו״ד ערן בן ארי, ונחשב מומחה בענייני תכנון ומקרקעין ותהליכי רגולציה מול המנהל האזרחי ביו״ש ומול חסמים בתחומים אלו מול משרד הביטחון בכלל הארץ לרבות אנרגיה ירוקה ורכישת מקרקעין. לחברה קליינטים רבים בהם רשויות ומשרדי ממשלה וכן גופים פרטיים מסוגים שונים.