עדכונים

לבריאות בבנימין מגיע יותר

בלי עין הרע,
בואו נדבר קצת על הבריאות של כולנו.
גם בבריאות מגיע לתושבי בנימין יותר.

למרות שטחה העצום של המועצה של כחצי מליון דונם, ו-80,000 תושביה, עדיין מתעכבות חלק מקופות החולים בפתיחת סניפים בישובי בנימין. שלא לדבר על רפואת השיניים שמוזנחת, ועד היום אף אחת מהקופות לא חשבה לפתוח מרפאת שיניים בשטח המועצה.

ומילא הרפואה בקהילה, מה עם מוקדי החירום? מה אם הילד שובר יד או חלילה יש ארוע רפואי דחוף שדורש לראות רופא באמצע הלילה? איך יתכן שבכל שטח המועצה אין ולו מוקד חירום אחד לרפואה ובמקרה חירום נאלצים התושבים לכתת רגליהם לעיר הקרובה?

אמנם היה נסיון לא מוצלח במיוחד להרים מרכז רפואי גרנדיוזי בשער בנימין, אבל כגודל הציפיות כך גודל הפיל הלבן שתקוע שם כבר כמה שנים ללא יכולת לקדמו.

גם בנושא האמבולנסים, חלק מהישובים נמצאים במרחק חצי שעה נסיעה להגעת ניידת טיפול נמרץ (שגם היא יחידה בגזרתה). ואם היא תפוסה? נאלץ להמתין לנט"ן מירושלים או ראש העין, המתנה בעייתית כשמדובר בחיי אדם.
ולא רק רפואה, גם תחום כיבוי האש בבנימין, מוזנח ומסכן חיי אדם.

אני מאמין שאפשר אחרת. שמגיע לכם יותר.
🔹אנחנו נקדם באופן מיידי את המרכז הרפואי בשער בנימין ('הפיל הלבן'), ונפתח בו בשלב הראשון מוקד חירום לשירות התושבים. בשלב השני, נייצר שיתופי פעולה נוספים כדי להפעיל את המרכז הרפואי באופן מלא.

🔹 נייצר גאוות יחידה לכל הצוותים הרפואיים והמתנדבים המדהימים בצוותי החירום בבנימין ונשלב אותם כשותפים בהובלה של מערך הרפואה והחירום בבנימין.

🔹נעשה מאמץ גדול להגדלת התחרות על לב המבוטחים של קופות החולים ונעודד קופות חולים נוספות להכנס באופן משמעותי יותר למערך השירות הרפואי בבנימין, להקים סניפים, להרחיב שירותים ולתת שירות ראוי למבוטחיהם תושבי המועצה.

🔹נבחן את התקן הקיים במועצות האזוריות בנוגע לכיבוי והצלה ונשאף לשדרוג מערך הכיבוי בבנימין, תוך גיוס תקציבים ממשלתיים להגדלת המשאבים.

לבנימין מגיע יותר.

2464

הצטרפו לקבוצת העדכונים שלנו

חדשות, עדכונים, תגובות והצעות לעזרה. לחצו להצטרף