קובי אלירז

איגרת אישית

לתושבי <<city>>

תושבי <<city>> היקרים,
שלום רב,

השנה החדשה בפתח וזו הזדמנות לסיכום ביניים של המסע שלי ברחבי בנימין בכלל וב<<city>> בפרט, ולכמה מילים אישיות אליכם.

עם חלקכם עוד לא יצא לי להיפגש לצערי, אך הספקתי להיפגש עם הנהגת היישוב ועם מספר רב של תושבים שהגיעו לחוגי הבית שערכנו. זו הייתה חוויה מעשירה ומלמדת, וחשוב לי להתייחס לדברים שעלו פה ב<<city>>, בפגישות החשובות הללו.

אך לפני שאגע בדברים הנקודתיים שנוגעים אליכם, כמה מילים על החזון שלי לבנימין ועל השינוי הארגוני המשמעותי שאני מוביל – של חיזוק היישובים והכפלת המועצה.

לבנימין יש פוטנציאל עצום שאינו ממומש. אנחנו במרחק קפיצה מירושלים ותל אביב ויכלנו להיות הפתרון האולטימטיבי לכל-כך הרבה אתגרים במדינה – הדיור, התשתיות, התחבורה, התעשייה, התיירות וההייטק. יכלנו להיות מוקד משגשג ומוביל ברמה הארצית. אבל לצערי בנימין לא מיצתה אפילו חלק קטן מהפוטנציאל.

כדי להוציא את הפוטנציאל מהכוח אל הפועל, נדרש שינוי ארגוני ושורשי שייצר צמיחה, יגדיל את היישובים, יכפיל את כמות התושבים ויהפוך אבן שואבת לאלפי תושבים מאזור המרכז והפריפריה.

המהלך מורכב משני שלבים. הראשון – כבר בשנה הראשונה – חיזוק היישובים, הוועדים והמזכירויות. אי אפשר באמת לנהל מועצה בסדר גודל כזה של 80,000 איש, ב-50 יישובים, על חצי מיליון דונם, בצורה ריכוזית. לכן אנחנו נחזיר את הכוח ליישובים. כן, גם ל<<city>>. ניתן להם ליווי מקצועי, סמכויות, מעורבות, הקצבות וניהול תקין כדי שיוכלו להניע את התהליכים והצמיחה מלמטה.

השלב השני יגיע בתוך כ-3-5 שנים, והוא הכפלת המועצה. שתי מועצות גדולות וחזקות שיפעלו באופן עצמאי ומאידך בשיתוף פעולה ביניהן לטובת התושבים. כך, עם אותה ארנונה תקבלו שירות טוב יותר. יותר חינוך, יותר תשתיות, יותר תחבורה, יותר איכות סביבה, יותר בנייה והתיישבות, יותר תעסוקה, יותר תיירות ויותר ביטחון. המהלך אפשרי ויש בו תועלות רבות (שטחן המשותף של שתי המועצות יהיה זהה במדויק לקיים כיום בבנימין; את קו החלוקה ביניהם תקבע ועדה מקצועית).

ולכם תושבי <<city>>,
<<txt>>

בנוסף לסוגיות המקומיות שלכם ב<<city>>, עומדים לפנינו אתגרים לא קלים.
ראשית בתחום החינוך, שאותו החלטנו לשים בראש סדר העדיפויות, נוביל שינוי מערכתי, נייצר מערכת חינוך מתקדמת, ייחודית ומובילה שתעודד תחרות בריאה ותאפשר לילדים בבנימין למצוא את עצמם ולהצטיין בתוכה. בנוסף נבחן את שדרוג מערך החינוך המיוחד.

נפתור את סוגיית המעונות, המחסור בגנים והזנחתם, והמחסור במטפלות. נבחן שינוי שיטת ההפעלה של המעונות ושל תחזוקת הגנים כדי לשפר את איכות השירות.

גם בנושא התקציבי, כאמור, נפעל להעברת סמכויות ותקציבים ליישובים, וביניהם תקציבי היישובים הגדולים ש'נשתו' ברובם עד היום ע"י המועצה. נבנה מנגנון משותף לטובת ניצול נכון שלהם לצורכי כלל תושבי היישוב על צורכיהם השונים.

גם סוגיית הארנונה וגביית הרטרו לא נעלמה מעיניי ושמעתי את המצוקה שעולה מהמהלך שננקט בנושא. ככל שנוכל, נבצע שינויים בתוכנית הזו.

ברור לנו כי תעסוקה ומסחר הם אחד הגורמים המשמעותיים ביותר לצמיחה ולאיכות חיים ולכן נפעל להגדלה, הרחבה והשקעה באזורי התעשייה בבנימין. נפעל להבאת מפעלים וחברות, כדי למנף את בנימין בכלל והיישובים הסמוכים בפרט.

ואחרון חביב, שמעתי רבות גם על בעיות התחבורה הציבורית. תחום שלצערי הוזנח זה שנים וגורר סחיבת רגליים של המפעילה. אנחנו נבחן פתרונות יצירתיים; ביניהם שילוב היישובים בתכנון המסלולים והפעלה של החל"פ באופן משולב.

אני משתדל לא להפריח הבטחות שווא. כל אחד מהנושאים שהעליתי ושעלו על ידכם נבחנו לעומק, תוך בחינת היתכנות הפתרונות השונים. אני יכול להבטיח לכם בבירור שאתחיל לבצע את השינוי מהיום הראשון לאחר היבחרי לראשות המועצה.

הצטרפו אליי ויחד נוביל את בנימין למקום שהיא ראויה לו.
קובי אלירז