החזון

מימוש הפוטנציאל העצום של בנימין

בנימין יכלה להיות הפתרון האולטימטיבי למצוקת הדיור, לעומסי התחבורה, לשטחי מסחר, להקמת מפעלים וחברות הייטק, כמוקד תיירותי פורח ומושך וכמובילה בתחום החינוך ברמה הארצית.

מטה בנימין היא המועצה עם הפוטנציאל הגדול ביותר בישראל.
בזכות המרחק הקצר כ"כ ממרכז הארץ, מרחק קפיצה מתל אביב, בנימין יכלה להיות הפתרון האולטימטיבי למצוקת הדיור, לעומסי התחבורה, לשטחי מסחר, להקמת מפעלים וחברות הייטק, כמוקד תיירותי פורח ומושך וכמובילה בתחום החינוך ברמה הארצית. אבל בנימין עדיין לא מיצתה אפילו חלק קטן מהפוטנציאל שלה.

אני מאמין שעם שינוי ארגוני נכון, בנימין יכולה לייצר מהלך של צמיחה, להגדיל את הישובים, להכפיל את כמות התושבים, ולהיות אבן שואבת לאלפי תושבים מאזור המרכז והפריפריה.

לשם כך, נדרש שינוי בהנהלת המועצה. הנהלה מקצועית שתוביל ביד רמה את חיזוק הישובים פיתוח התשתיות, הסרת חסמים לבניה, וקהמה של אזורי תעשיה, מסחר ותיירות, זאת תוך יצירת שיתופי פעולה הדוקים עם משרדי הממשלה.

האתגרים
בנימין, היא המועצה הגדולה ביותר בישראל. עם כ-80,000 תושבים, המתגוררים בכ-50 ישובים הפרוסים על שטח של כחצי מליון דונם (ובנוסף 91 כפרים פלסטינים) רק לשם הפרופורציה, המרחק בין רחלים בצפון לחיזמה בדרום דומה למרחק בין רמת גן לאשדוד.

זוהי מועצה חסרת תקדים מבחינת גודלה בישראל. ולצערנו, נכון להיום, הגודל משפיע לרעה על איכות השירותים הניתנים לתושבים, בכל התחומים.
ואכן, בנימין צריכה דחיפה בעליה בתחומים רבים. בהתיישבות, בתשתיות, בחינוך, ברווחה, בתעסוקה, בתיירות ובאיכות הסביבה.

תחת עומס המשימות ונסיון לנהל באופן ריכוזי עשרות ישובים עם עשרות אלפי תושבים, נכשלה המועצה בשנים האחרונות בטיפול בנושאים חשובים אלו.

קובי אלירז - מנהיג שסומכים עליו

שלב א >

החזרת הכח ליישובים

אנחנו מאמינים כי הצמיחה של המועצה מתחילה מלמטה – מהישובים, מהאגודות והוועדים שלהם. ישובים חזקים יובילו למועצה חזקה וצומחת.

שלב ב >

הכפלת המועצה

הכפלת המועצה, תייצר מכפיל כח. שתי מועצות אזוריות עצמאיות, גדולות וחזקות שיפעלו בשיתוף פעולה למען התושבים. הכפלת כח האדם והגדלת התקציבים, יאפשרו חלוקה ראויה והוגנת של הקשב והמשאבים לכלל התושבים

המהפכה החינוכית

החינוך בראש

'חנוך לנער על פי דרכו', היא אימרה יפה שאמנם מצוטטת רבות ומודבקת גם בחלק מקירות בתי הספר, אבל מעט מאוד באמת מיישמים אותה עד הסוף. 

אני מאמין שכדי לרומם את מערכת החינוך בבנימין, אנחנו צריכים ליצור בתי ספר עם יחודיות ובידול ברור

מעבירים הילוך

הסוף לפקקים

הפקקים בבנימין נגרמים בעקבות שני גורמים עיקריים, מצב הכבישים המוזנח מזה עשור, ובעיית המעברים שיוצרים את העומס בנקודות הקצה של שטח המועצה. הדרך לפתור את הבעיה עוברת דרך רתימת הממשלה, עבודת מטה ייעודית והשגת תקציבים משמעותיים

קובי אלירז - מנהיג שסומכים עליו